ویستا


خبرها     |  مقالات    |   آرشیو خبرها

مشروح خبر

تير
30
1393

شایعترین مشکلات سونی Xperia Z و روش های حل آنها

در آخرین دور کشمکش گوشی های هوشمند با تکنولوژی جدید، سونی اولین برندی بود که آتش گوشی های ضد آب را بر افروخت، قدرتمند و شکیل، مدل Xperia Z. با به رخ کشیدن صفحه نمایش زیبای 1080 پیکسل، یک پردازنده 1.5GHz چهارهسته ای و توانایی به حمام آمدن با شما، فروش خوبی را رقم خواهد زد و نشانگر بازگشت سونی است. این یک گوشی هوشمند عالی است، اما مانند هر دستگاه دیگری در بازار، مشکلاتی را در مقابل خواهد داشت.

ما در انجمنهای مجازی جستجوی بسیار کردیم، در خیابان مالکان این گوشی را نگه داشته و درباره آن پرسیدیم و در مورد شایعترین مشکلات Xperia Z اطلاعات جمع آوری کردیم. هدف ما این است که شما راه حل های منطقی در صورت مواجه شدن با این مشکلات در اختیار داشته باشید. در ادامه مواردی که یافته ایم را در اختیار شما قرار می دهیم.
افت سیگنال WiFi و یا قطع شدن های پی در پی
بسیاری از صاحبان Xperia Z از ضعیف بودن سیگنال Wi-Fi آن شکایت دارند. برخی نیز مشکلاتی در اتصال به روتر خاصی را عنوان کردند، اما بیشتر مردم گفتند که سیگنال مرتباً افت پیدا می کند. در بعضی مواقع هنگامی که Bluetooth و Wi-fi هر دو روشن باشد این مشکل تشدید می شود. همچنین power-saving Stamina mode می تواند تاثیر داشته باشد به دلیل اینکه این حالت، همگام سازی و اتصالات را زمانی که صفحه نمایش خاموش شود غیر فعال می کند. شما می توانید از برنامه های رایگان آنالیز کردن Wi-fi جهت تست قدرت سیگنال استفاده آن استفاده کنید.

راه حل:
1.    Bluetooth خاموش باشد
2.    Stamina خاموش باشد، Setting > Power management > STAMINA mode
راه حل های ممکن:
1.    گوشی و روتر را دوباره راه اندازی کنید.
2.    جزییات و رمز ورود را بررسی کنید که همه چیز صحیح باشد.
3.    اطمینان حاصل کنید که آخرین ورژن نرم افزاری روی گوشی شما نصب است. برای Xperia Z شما، این به روز رسانی از جانب کارخانه سازنده انجام می شود که باید از طریق منوی آپ دیت، دانلود و نصب نمایید. اما برای دستگاه روتر شما نیاز به بررسی کردن سایت شرکت سازنده خواهید داشت و یا با ISP خود تماس بگیرید.
4.    کانال روتر خود را تغییر دهید و اطمینان حاصل کنید که DHCP روشن است.
5.    فیلتر MAC روتر خود را خاموش کنید و یا آدرس MAC را روی گوشی خود وارد نمایید.
6.   برنامه Sony PC Companion را روی کامپیوتر شخصی خود نصب کنید و به قسمت Support Zone > Start> Phone Software Update > Start بروید. اگر شما در حال حاضر آخرین ورژن را دارید گزینه Repair Phone را انتخاب و دستورالعمل را دنبال کنید.
مشکل: خاموش شدن ناگهانی
گزارشات مختلفی در خصوص خاموش شدنهای ناگهانی Xperia Z ارایه گشته است که به سرعت شایع شد. این موضوع به نظر جالب می آید اما زمانی که برای خودتان این مشکل بوجود آید خوشایند نخواهد بود. مشکل به این صورت است که گوشی به خواب رفته و دیگر با هیچ تکان و شوکی از خواب بیدار نمیشود، حتی با هارد ریست بوسیله کلیدهای Power و Volume up. در برخی موارد این عمل موقتاً کارساز بوده و دستگاه به اصطلاح زنده شده اما ممکن است این روال مجدداً تکرار شود.

راه حل:
•    سونی برای رفع این مشکل به روز رسانی جدید ارایه داده است که می توانید آنرا دانلود و نصب نمایید.
مشکل: LED Notifications کار نمیکند
شما در هنگام دریافت ایمیل و یا پیام کوتاه باید از طریق LED اطلاع دهنده ی واقع در بالای صفحه نمایش Xperia Z مطلع شوید، اما افراد بسیاری از روشن نشدن این LED شکایت داشته اند. این امر می تواند به چند دلیل اتفاق بیفتد. مممن است از فایلهای پشتیبان باشد، و یا از حالت Stamina.

راه حل:
•    Stamina را خاموش کنید. در حالت عادی خاموش است، اما می توانید از طریق این منو بررسی کنید: Setting> Power management > Stamina mode.
راه حل بالقوه:
•    ابتدا توجه داشته باشید که در این روش تمام فایلها و اطلاعات شما از بین خواهد رفت، اما برخی افراد اعلام کرده اند که از این روش کاملاً جواب گرفته اند. در منوی Setting > Backup & Reset مطمئن شوید  Backup my data خاموش باشد و سپس Factory data reset را انتخاب کنید. زمانی که گوشی ریست شد توجه داشته باشید که به هیچ وجه بک آپ را بر نگردانید و برنامه ها را به صورت دستی مجدداً نصب کنید.
مشکل: گرم شدن بیش از حد
افراد زیادی از گرم شدن گوشی Xperia Z خود هنگام استفاده شکایت دارند. البته این موضوع در مورد گوشیهای هوشمند امری عادی و رایج شده است. از آنجایی که کارخانجات سازنده سعی دارند سخت افزارهای قویتری را در قالبهای کوچکتر تعبیه نمایند، ایجاد حرارت در این دستگاه ها در هنگام استفاده کاملاً طبیعی است. هرچه مدت زمان استفاده طولانی تر باشد و برنامه های بیشتری همزمان مورد استفاده قرار گیرند، دمای تولیدی بیشتر می شود.

راه حل ها:
1.    در هنگام استفاده هر چندوقت یکبار به آن استراحت دهید تا خنک شود.
2.    اگر از کاور استفاده می کنید آن را خارج کنید.
3.    دستگاه را زیر آب سرد قرار ندهید! زیرا اگر خیلی داغ باشد خطر شکستن شیشه آن وجود خواهد داشت.
مشکل: تخلیه سریع باتری
یکی دیگر از شکایتهای رایج استفاده کنندگان گوشیهای هوشمند تخلیه سریع شارژ باتری است. در Xperia Z این مشکل با حالت Stamina رابطه مستقیم دارد، و اشکال دیگر این است که ممکن است نمایشگر مقدار باتری به صورت نادرست نشان دهد. شما باید ابتدا به منوی Setting > Battery رفته وببینید که چه چیزی باتری شما را مصرف می کند، اگر مقصر اصلی تخلیه شارژ باتری را مشاهده کردید (برنامه ی خاص) می توانید آن را ببندید.

راه حل ها:
1.    مقاله راهنمای ما را در خصوص (چگونه می توان بیشترین راندمان باتری را در گوشی های آندروید داشت) مطالعه نمایید و نیز به طور جامع تر در مقاله (چگونه طول عمر باتری گوشیهای هوشمند را طولانی تر کنیم) ببینید.
2.    حالت Stamina را روشن کنید. برای این منظور از این طریق عمل نمایید: Setting > Power management > STAMINA mode ، اما آگاه باشید بعضی از افراد با روشن شدن این حالت در موارد دیگری دچار مشکل شده اند زیرا این منو تغییراتی در تنظیمات گوشی شما جهت طولانی کردن مدت زمان شارژ باتری ایجاد می کند.
(ما به شدت توصیه میکنیم که جهت بیشتر شدن عمر باتری از حالت Stamina استفاده کنید)
کارت حافظه به خوبی عمل نمیکند
برخی افراد مشکل دسترسی به محتوای کارت حافظه در گوشی Xperia Z خود را داشته اند. در موارد زیادی افراد گزارش داده اند که پیغام های خطا در این خصوص روی صفحه نمایش گوشی خود مشاهده نموده اند، از جمله " کارت حافظه به طور غیر منتظره خارج شده است " که منجر به خطا و خرابی کارت حافظه خواهد شد. این مشکلات با یک کارت به طور مداوم نخواهد بود. هیچ اتفاق نظری در این مورد وجود ندارد. بعضی ها اظهار کرده اند که به دلیل بیش از حد نازک بودن برخی از کارتهای حافظه، اتصال از بین رفته و موجب این قطعی خواهد شد، گروه دیگری بر این باورند که کلاس مموری کارت از اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین سرعت آن از فاکتورهای بسیار مهم خواهد بود. اینها تعدادی از روشها هستند که می توانید امتحان کنید.

راه حل:
•    یک کارت حافظه دیگر را امتحان کنید، بهتر است که تولید کارخانه ای متفاوت با قبلی باشد.
راه حل بالقوه:
•    کارت حافظه را توسط خود گوشی فرمت کنید.
اگر شما دریافتید که با روشهای ذکر شده نیز کارت حافظه قابل خواندن در گوشی نیست و همچنین بوسیله ی کامپیوتر شخصی قابل تشخیص نمی باشد، از نرم افزار SD Formatter استفاده کنید، شاید به این وسیله قابل استفاده شود. این مساله توسط خود شرکت سونی بررسی شده است، احتمالاً برای این مورد به روز رسانی خاص و یا روش تعمیر ارایه دهد.
مشکل: موسیقی با مکث و تکه تکه پخش می شود
عده ای از مکث و قطع و وصل شدن موسیقی هنگام پخش آن در گوشی خبر داده اند البته صرف نظر از برنامه ای که با آن به موسیقی گوش فرا می دهند. در اینجا تعدادی مشکل می تواند وجود داشته باشد. اگر بوسیله بلوتوث و از طریق هدفون یا اسپیکر در حال شنیدن موسیقی هستید ممکن است با قطعی سیگنال آن مواجه شوید. همچنین ممکن است مشکل از کارت حافظه باشد، البته اگر موزیکها را روی آن ذخیره کرده باشید.

راه حل:
•    هنگام استفاده از بلوتوث، Wi-Fi را خاموش کنید و سپس نتیجه را بررسی کنید.
راه حل بالقوه:
•    موزیک های خود را از کارت حافظه به حافظه ی داخلی دستگاه انتقال دهید. این امکان وجود دارد که مشکل از کارت حافظه باشد.
مشکل: دستگاه راه اندازی مجدد می شود
بعضی از مردم ری بوت تصادفی را تجربه کرده اند، و یا بدتر از آن، به طور مداوم ری بوت شده و در کل اجازه استفاده از دستگاه را نمی دهد.


راه حل های بالقوه:
1.    کلید Power و Volume up را هم زمان بزنید و 10 ثانیه نگه دارید تا گوشی سه بار ویبره بزند، سپس دوباره آن را روشن کنید.
2.    اطمینان حاصل کنید که گوشی کاملاً شارژ می باشد.
3.    گوشی Xperia Z خود را با استفاده از برنامه PC Companion شرکت سونی تعمیر کنید. برنامه PC Companion را روی کامپیوتر شخصی خود نصب کنید و به منوی Support بروید و این مراحل را انجام دهید: Zone > Start > Phone Software Update > Start و اگر آخرین ورژن به روز رسانی روی گوشی شما نصب است گزینه Repair Phone را بزنید و دستور العمل را دنبال کنید.

 

 
تگها : مشکل گوشی z , ایراد گوشی z , مشکل گوشی اکسپریا z , مشکل گوشی سونی z , ایراد گوشی سونی z
نظرات کاربران
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 13
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
1376-1392 تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت ویستا است. طراحی و توسعه مهریاسان