ویستا


خبرها     |  مقالات    |   آرشیو خبرها

مشروح خبر

تير
18
1393

5 مشکل گوشی LG G3 و راه حل های آن

در حال حاضر LG یکی از سازندگان محبوب گوشی اندرویدی است. اگرچه LG G3 جدیدترین و بهترین گوشی این کمپانی است اما با این حال ممکن است گهگاه دچار مشکل شود. ما در این مقاله با شناسایی برخی مشکلات متداول LG G3 راه حل هایی را برای رفع این ایرادات جهت کمک به شما ارائه کرده ایم.
مشکلات رایج
•    خاموش شدن خودکار گوشی
•    عمر باتری اندک
•    گرمای بیش از حد گوشی
•    رابط کند
•    گوشی در جیب شما روشن می شود
ایراد: خاموش شدن خودکار گوشی
تعدادی از دارندگان گوشی LG G3 با مشکل خاموش شدن وقت به وقت گوشی خود مواجه شده اند. در این مواقع بیشتر گوشی ها با چند ثانیه نگاه داشتن دکمه Power مجددا روشن می شوند اما برخی از دارندگان G3 مجبور شده اند برای راه اندازی مجدد گوشی خود باتری را در آورده و دوباره جا بیندازند.

راه حل های بالقوه
•    از داده های مهم خود پشتیبان تهیه کرده و گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. می توانید این کار را از طریق Setting > General > Backup & reset > Factory data reset > Reset phone > Erase everything انجام دهید. اگر قادر به انجام این عمل از طریق ذکر شده نیستید می توانید گوشی G3 خود را خاموش کرده و سپس دکمه Power و Volume down را فشرده و نگاه دارید تا لوگوی ال جی را ببینید، در این لحظه شما می بایست دکمه Power را رها کرده و سپس بلافاصله مجدد آن را فشرده و نگاه دارید. هنگامی که صفحه Factory hard reset نمایان شد می توانید دکمه ها را رها نموده و با استفاده از دکمه Power گزینه ها را انتخاب و تایید نمایید. مراقب برنامه هایی که پس از تنظیمات کارخانه نصب می کنید باشید زیرا تکرار این مشکل ممکن است ناشی از یک برنامه خاص باشد.
•    همچنین می توانید با فروشنده یا کمپانی LG برای تعمیر یا تعویض تماس حاصل فرمایید.
ایراد: عمر باتری
گوشی LG G3 دارای باتری قدرتمند 3000 میلی آمپری است اما از طرفی از صفحه نمایش 5.5 اینچ با کیفیت 1440x2560 نیز برخوردار است. برخی از باتری این گوشی راضی بودند و برخی نا امید.

راه حل:
•    نکاتی در مورد افزایش طول عمر باتری وجود دارد که حتما با آن ها آشنا هستید.
•    همچنین می توانید گزینه Battery saver را از منوی Setting>Battery امتحان کنید، با این گزینه شما قادر به تنظیمات خاصی هستید که منجر به خاموشی شدن ویژگی های معینی می گردد.
•    باتری این گوشی قابل تعویض است بنابراین شما می توانید یک باتری جدید تهیه یا از شارژ کننده های باتری قابل جابجایی استفاده نمایید.
راه حل های بالقوه
•    مطمئن شوید که برای G3 خود زمانی جهت استراحت اختصاص می دهید. این برای باتری غیر معمول نیست که در سیکل های اولیه خود کمی نامنظم باشد مخصوصا که در چند روز اول کاربر بسیار بیشتر از گوشی هوشمند جدید خود استفاده می کند.
•    ممکن است یک برنامه منجر به تمام شدن سریع باتری شما باشد. با مراجعه به Setting>General>Battery>Battery use می توانید مکانی را که باتری شما بیشتر در حال مصرف است را بررسی کنید. اگر مقصر مشخص است، تنظیمات برنامه را بررسی کنید و مطمئن شوید که به روز است، در صورتی که این عمل کمکی نکرد آن را حذف و جایگزین مناسبی را پیدا نمایید.
ایراد: گرمای بیش از حد گوشی
این مشکل دیگری است که به صفحه نمایش بزرگ شما مربوط می شود. برخی دارندگان این گوشی از گرمای گوشی خود گلایه داشته اند. این امر همچنین تاثیر منفی بر عمر باتری دارد. این صفحه به گونه ای طراحی شده که در صورت گرمای زیاد به صورت خودکار روشنایی آن کاهش یابد، اما در صورتی که شما در حال بازی با کیفیتی باشید این امر را متوجه خواهید شد. تمام گوشی ها اگر برای مدت طولانی استفاده شوند داغ می شوند و صفحه ای به این بزرگی و کیفیت طبیعتا انرژی بیشتری مصرف می کند، بنابراین هرچه مدت طولانی تری از آن استفاده شود بیشتر گرم می گردد.

راه حل:
•    در صورتی که قصد تماشای یک فیلم یا انجام یک بازی و یا استفاده از دوربین را برای مدت نسبتا طولانی دارید ابتدا هر قابی که روی LG G3 خود دارید را برداشته تا کمکی برای خنک تر نگه داشتن گوشی شما باشد.
راه حل های بالقوه
•    اگر این گرما خارج از تحمل شماست، گوشی خود را برای مدتی خاموش کرده تا اندکی خنک شد. در صورتی که هنگام خاموش بودن صفحه نیز گوشی گرم می شود می بایست آن را مرجوع و گوشی خود را تعویض نمایید.
•    شما می توانید گرما را با کاهش مصرف باتری پایین آورید.
ایراد: کندی رابط
برخی افراد هنگام گشتن در گوشی خود با کندی مواجه شده اند. ممکن است زمانی که از صفحه ای به صفحه دیگر می روید یا به برنامه ای وارد یا خارج می شوید کندی وجود داشته باشد. راه های بسیاری جهت کم کردن این مشکل وجود دارد.

راه حل
•    به منوی Setting>About phone>Software information رفته و روی Build number هفت بار به آرامی ضربه بزنید. پس از آن به Setting بازگشته و می بایست بتوانید گزینه Developer options را در کنار About phone بیابید. با لمس آن گزینه های Windows animation scale ,Transition animation scale و Animator duration scale نمایان خواهند شد. می توانید آنها را روی 0.5 تنظیم یا به صورت کامل خاموش نمایید.
•    برخی معتقدند این ایراد ناشی از مصرف زیاد انرژی توسط صفحه نمایش بوده و به باتری و مسائل گرمایی مربوط می شود. اگر مایل به تلاش زیاد در جهت حل ریشه ای این مشکل هستید می توانید G3 خود را روت کرده و از برنامه ای نظیر NOMone برای تغییر کیفیت تصویر به 1080p و کاهش dpi استفاده کنید. در صورتی که از بازی های با گرافیک بالا زیاد استفاده می کنید و متعاقبا به این مشکل بر می خورید، این عمل می تواند تاثیرات مفیدی در کاهش کندی، گرما و حتی مصرف باتری شما شود، اما این بسیار ناگواراست زیرا با این کار شما یکی از بهترین ویژگی های این گوشی را کنار می گذارید.
•    اگر قصد روت کردن گوشی خود را دارید Greenify در ثابت نگاه داشتن برنامه هایی که در حال استفاده نیستند بسیار کارامد است. همچنین می تواند افزایش کارایی بالقوه ای را برای گوشی های غیر روت شده ارائه دهد.
•    رابط کاربری دیگری مانند Nova Launcher را امتحان کنید.
راه حل های بالقوه
•    برای اطمینان از اینکه آیا یک برنامه موجب این کندی شده است گوشی خود را درحالت Safe mode راه اندازی نمایید. بدین منظور دکمه Power را فشرده و نگه دارید و پس از آن گزینه Power off را لمس و نگاه دارید تا گزینه Reboot to safe mode نمایان شود، سپس OK را فشار دهید. اگر کندی مورد بحث برطرف شد، یک برنامه مسبب این مشکل بوده است. پس از آن می توانید برنامه ها را یک به یک حذف یا برای تسریع عملیات از اطلاعات خود پشتیبان تهیه و گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید. برنامه هایی که پس از بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه نصب می کنید را به دقت انتخاب و تاثیرشان را بر گوشی خود نظارت کنید.
•    هر برنامه ای که قصد استفاده از آن را ندارید از طریق منوی Setting>General>Apps حذف و یا غیر فعال کنید.
ایراد: روشن شدن گوشی در جیب
تعداد بسیار اندکی از کاربران، روشن شدن خود به خود گوشی را در جیب یا کیفشان گزارش داده اند. احتمالا این امر ناشی از ویژگی Knock On است، اما خاموش کردن آن آنطور که انتظار دارید ساده نیست.

راه حل
•    گوشی G3 را به صورت برعکس و دور از بدن خود در جیبتان قرار دهید.
•    از قاب QuickCircle ال جی یا قاب دیگری برای پوشاندن صفحه استفاده کنید.
راه حل های بالقوه
•    در LG G2 شما می توانستید ویژگی Knock On را از طریق مراجعه به منوی Setting>General>Gestures خاموش کنید، اما ظاهرا این گزینه برای دارندگان G3 در دسترس نمی باشد.
•    می توانید از طریق تماس با 3845#*855# به منوی مخفی G3 خود دسترسی پیدا کرده و بر روی گزینه Knock On Off رفته و آن را انتخاب کنید. بخش 855 مدل این گوشی در انگلستان (LG G3 D855) است، بنابراین در صورتی که در منطقه دیگری هستید آن را به رقم صحیح تغییر دهید.

 

 
تگها : مشکل ال جی g3 , مشکل ال جی جی 3 , مشکل g3 , مشکل گوشی g3
نظرات کاربران
نظرات تایید شده: 2 نظرات تایید نشده: 12
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
1376-1392 تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت ویستا است. طراحی و توسعه مهریاسان