ویستا


خبرها     |  مقالات    |   آرشیو خبرها

مشروح خبر

تير
17
1393

3 مشکل جدید سامسونگ Galaxy S5 و نحوه حل آنها

در مقاله پیشین شما را با 5 مشکل اصلی S5 و راه های حل آن مشکلات آشنا نمودیم، در این مقاله به 3 مشکل دیگر پرچم دار سامسونگ و نحوه رفع آنها می پردازیم . پس با ما همراه باشید.
ایراد: روشن نشدن صفحه نمایش
تعداد بسیار اندکی از کاربران S5 دارای این مشکل بوده اند. در این حالت دکمه های خازنی طبق انتظار روشن می شوند اما صفحه نمایش به رنگ مشکی باقی می ماند. به نظر می رسد این مشکل برای افراد مختلفی در زمان های متفاوتی اتفاق افتاده است، اما مشکل مشترک، روشن نشدن صفحه نمایش حتی با وجود امکان شنیدن فعالیت گوشی و احساس لرزش در دستگاه است. راه های متفاوتی برای حل این مسئله وجود دارد.

راه حل:
•    برای شروع، سعی کنید دستگاه خود را خاموش کنید. بدین منظور دکمه Power را برای حداقل 7 ثانیه نگاه دارید تا لرزش گوشی را احساس کنید، پس از آن مجددا با نگاه داشتن همین دکمه آن را روشن نمایید.
•    اگر صفحه نمایش روشن نشد، قاب پشت گوشی را باز و باتری آن را در آورید. 10 ثانیه تحمل نموده، باتری را جا انداخته و مجددا گوشی را روشن کنید.
•    ممکن است رفتن به منوی Setting > Device > Lock Screen > Additional information و خاموش کردن آن مفید باشد.
•    برخی اشخاص با غیر فعال کردن برنامه S Health و یا برنامه Smart Remote توانسته اند این مشکل را برطرف کنند.
راه حل های بالقوه:
•    به منوی Setting > Accessibility > Vision > Dark screen رفته و مطمئن شوید که این گزینه خاموش است.
•    این مشکل ممکن است مربوط به قاب یا کاور گوشی شما باشد، برای اطمینان از این امر قاب یا کاور را درآورده و ببینید آیا این مشکل رفع می شود یا خیر.
•    ممکن است کارت MicroSD شما موجب بروز این مسئله شده باشد، این کارت حافظه را بیرون آورده و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می شود یا خیر.
•    ممکن است یک برنامه، مولد این مشکل باشد. بنابراین گوشی را در حالت Safe Mode راه اندازی نمایید. S5 را خاموش کرده و دکمه Power را فشرده تا مجددا روشن شود. هنگامی که لوگوی سامسونگ را مشاهده نمودید دکمه Volume Down را نگه دارید. پس از آن گوشی شما راه اندازی شده و Safe Mode را در پایین سمت راست صفحه خواهید دید. در صورتی که مشکل شما حل شده باشد، یک برنامه منجر به این مشکل شده است و شما برای حل آن می توانید برنامه ها را یک به یک حذف کنید تا مقصر را بیابید یا به تنظیمات کارخانه برگردید. در نهایت می توانید Safe Mode را از طریق نوار اخبار خاموش کنید.
•    از فایل های خود پشتیبان تهیه کرده و به Setting > Backup and reset > Factory data reset بروید.
•    اگر همچنان مشکل شما باقیست، بهتر است با فروشنده خود یا نمایندگی سامسونگ تماس گرفته و سعی در تهیه یک دستگاه جایگزین نمایید.
ایراد: عدم امکان شنیدن صدای تماس گیرنده یا بالعکس
دارندگان گلکسی اس 5 سامسونگ در طی تماس های صوتی خود دچار مشکلاتی شده اند. مشکل بدین گونه است که یا نمی توانند صدای تماس گیرنده را بشنوند و یا در حالت معمول تر، تماس گیرنده نمی تواند صدای آنها را بشنود.

راه حل:
•    دکمه Power را نگاه داشته و از منویی که ظاهر می شود Restart را بفشارید. البته مشکل ممکن است مجددا اتفاق افتد.
راه حل های بالقوه:
•    دکمه Power را نگاه داشته و گزینه Power off را از منو انتخاب کنید. باتری و سیم کارت را در آورده و مجددا جا بیاندازید، سپس گوشی S5 خود را روشن نموده تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.
•    اگر اشخاص به سختی می توانند صدای شما را بشنوند، میکروفون خود را بررسی کنید. میکروفون یک سوراخ کوچک در پایین گوشی شما است. در داخل آن فوت کرده یا از هوای فشرده به منظور اطمینان از گیر نکردن شیء درون آن استفاده کنید.
•    ممکن است این مشکل مربوط به بلوتوث شما باشد. در صورتی که ابزار جانبی بلوتوثی دارید که در محدوده خاصی با گوشی شما جفت شده است، امکان دارد این ابزار سعی در اتصال داشته باشد. برای بررسی این امر، نوار اخبار را به پایین کشیده و بلوتوث را خاموش نمایید. ممکن است مجبور شوید به منوی Setting > Bluetooth رفته و و اعلام دارید دستگاه های جفت شده را فراموش کند.
•    در برخی موارد پاک کردن بخش Cache کمک کرده است. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، ابتدا گوشی S5 خود را از طریق دکمه Power و گزینه Power off خاموش نمایید. سپس دکمه های Volume Up، Home و Power را باهم فشرده و نگاه دارید. هنگامی که گوشی شما به لرزه در آمد دکمه Power را رها کنید. هنگامی که صفحه Android recovery را مشاهده نمودید، دو دکمه دیگر را نیز رها کنید و با استفاده از دکمه Volume Down روی گزینه Wipe Cache Partition رفته و با استفاده از Power آن را انتخاب کنید.
ایراد: دکمه منو کجاست؟
اگر به دنبال دکمه Menu هستید که پیش از این در پایین سمت چپ بوده باید بدانید که این دکمه به دکمه Multitasking تبدیل شده است. مشکل این است که برخی برنامه های قدیمی فاقد گزینه منو در صفحه بوده و شما به آن دکمه برای دسترسی به تنظیمات نیاز دارید.

راه حل:
•    تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه Multitasking را که در پایین سمت چپ قرار دارد را نگاه دارید و آن دقیقا مانند دکمه منوی قدیمی عمل می کند.

 

 

 
تگها : مشکل S5 , مشکل جدید s5 , مشکل صفحه نمایش s5 , مشکلات جدید s5
نظرات کاربران
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 10
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
1376-1392 تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت ویستا است. طراحی و توسعه مهریاسان